O Spoločnosti

UnitedGaming, a. s., sa venuje podpore, rozvoju a medializácii počítačového hrania a hernej zábavy na Slovensku.

- tvorením technicky aj informačne kvalitných webov a portálov
- organizáciou počítačových turnajov a podujatí
- aktívnou spoluprácou s počítačovými herňami a klubmi
- outsourcingom herných aktivít pre našich klientov
- organizovaním teambuildingových podujatí a firemných večierkov
- spravovaním herných serverov
- písaním článkov a komentárov podporujúcich počítačové hranie.

Od roku 2004 usporiadáva UnitedGaming samostatné Slovenské národné kvalifikácie na celosvetovú počítačovú olympiádu World Cyber Games (WCG), ktorej sa každoročne zúčastňuje pribl. 1 250 000 ľudí zo 70 krajín. V tejto tradícii pokračujeme v každom roku a navyše posielame slovenskú reprezentáciu aj na celoeurópske podujatie Euro Cyber Games. Viac o WCG a slovenskej účasti sa dozviete v tomto článku.
Organizácia turnajov a súťažných podujatí
Prioritne sa zameriavame na organizáciu akcií po lokálnej sieti (LAN), ktoré sa konajú na výstavách, v nákupných centrách a v iných priestoroch s vysokým počtom návštevníkov.

Pri takýchto akciách majú hráči vďaka vyrovnaným technickým podmienkam najväčšiu šancu porovnať ich skutočné schopnosti. Navyše sú podobné podujatia skvelým miestom pre stretnutie fanúšikov počítačových hier a pre hráčov aj návštevníkov sú pripravené rôzne doplnkové zábavné a súťažné akcie.

Takéto druhy podujatí sú navyše jedinečnou možnosťou prezentácie partnerov cieľovému trhu, na ktorý sa zameriavajú.
Spolupráca s počítačovými herňami a klubmi

Počítačovým klubom je venovaná naša samostatná web stránka.

Jednotlivé aktivity s počítačovými klubmi zahrňujú:

- organizovanie turnajov a súťaží v počítačových kluboch (medziherňové turnaje)
- predaj multilicencií svetových herných vydavateľov a distribútorov: Atari, JoWood (seven m), Blizzard (CD Projekt) a Valve
- predaj licencií softvéru na správu klubu SmartLaunch
- profesionálna pomoc pri zriaďovaní a prevádzke počítačového klubu
- zostavovanie a uverejňovanie recenzií
Prevádzkovanie herných portálov a web stránok

Našu sieť web stránok momentálne tvoria:

FIFA.sk - web venovaný sérii hier FIFA od Electronic Arts, ako aj novinkám zo sveta futbalu. FIFA.sk organizuje najväčšiu online futbalovú ligu na Slovensku.

NHLZone.sk - jediný slovenský web venujúci sa sérii hier NHL od Electronic Arts, ktorý navyše prináša novinky zo sveta NHL a hokeja všeobecne.

CallofDuty.sk - jediný slovenský web venujúci sa sérii 3D akčných hier Call of Duty, ktoré patria medzi najhranejšie online hry na Slovensku.

Quake4.sk - špecializovaný web pre fanúšikov obľúbenej hry pre viacerých hráčov, Quake 4, s množstvom noviniek a článkov zo slovenskej aj svetovej scény.

Unreality.sk - špecializovaný web pre fanúšikov obľúbenej série hier pre viacerých hráčov, Unreal Tournament, s vysokou aktívnou účasťou členov slovenskej hernej scény.

GuildWars.sk - špecializovaný web pre fanúšikov MMORPG (Massive Multiplayer Online Role-Playing Game) Guild Wars prinášajúci novinky a články zo sveta tejto hry. Web sa zameriava na slovenských hráčov a ich herné skúsenosti vo svete Guild Wars.
Organizovanie teambuildingových podujatí a firemných večierkov
Ďalšou činnosťou UnitedGamingu je organizovanie originálnych teambuildingových podujatí a firemných večierkov s obsahom počítačových hier, ktoré podporujú spoluprácu, zdravú súťaživosť v tíme, ale aj odreagovanie a uvoľnenie.
Ponuka je nepreberná, od akčných hier až po virtuálne športy a karaoke. UnitedGaming zabezpečuje kompletné vybavenie akcie, od herných konzol a počítačov, cez administrátorov a technikov, až po profesionálnych hráčov.